برای پرش به متن کلید "اینتر" را فشار دهید

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

آبی که ما در خانه به آن دسترسی داریم جزئی ابتدایی از منابع در اختیار ماست که همواره وجود آن را تا زمانی که وصل است طبیعی در نظر می‌گیریم. ما هر روزه از این آب برای پخت و پز، استحمام، شستن ظروف و میوه و همچنین آشامیدن استفاده می‌کنیم. اما چیزی که تا این اندازه در اختیار ماست و در زندگی روزمره ما نقش دارد باید کاملا تمیز و بهداشتی و ضامن سلامت نیز باشد. متاسفانه این مطلب همواره صحیح نیست و از این جهت است که بسیاری از خانواده‌ها به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب خانگی برای منزل خود هستند.

در این مطلب اطلاعاتی ابتدایی برای آگاهی از آنچه که درباره دستگاه تصفیه آب خانگی باید بدانید توضیح داده می شود.

یک دستگاه تصفیه آب خانگی به چه اطلاق می‌شود؟

دستگاه تصفیه آب خانگی شامل فرآیندهایی است که جهت حذف ذرات و املاح ناخواسته در آب شهری موجود است طراحی شده‌اند. فرآیند تصفیه آب شامل پیش‌نیازهایی از پیش مشخص شده است که برای تضمین سلامت آب و حصول کیفیت مناسب آن جهت نوشیدن مورد نیاز است.

بسیاری از منابع آبی برای استفاده‌های آشامیدن و پخت و پز مناسب نیستند، اما به کمک یک دستگاه تصفیه آب خانگی، آلودگی‌ها و ذرات معلق موجود در آب شامل گرد و غبار، پارازیت‌ها و باکتری‌های آن، کاهش یافته و آب ضدعفونی جهت مصرف فراهم می‌شود.

تاریخچه استفاده از سیستم‌های تصفیه آب

برای دستیابی به دانش تصفیه آب انسان راه درازی را پیموده است. اولین نشانه‌ها از نوعی تصفیه آب که برای آشامیدن مناسب باشد به ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد بر می‌گردد. در نوشته‌های اولیه به زبان سانسکریت به استفاده از نوعی از فیلترهای شنی و ذغالی جهت تصفیه آب اشاره شده است.

آیا کیفیت آب مصرفی باید نگرانی اصلی ما باشد؟

در گزارش کمیته بحران جهانی آب (PDF) آورده شده است که “یک میلیارد نفر در کره زمین از دسترسی به منابع پایدار آب بی‌بهره‌اند و بیش از ۲ میلیارد نفر نیز به آب پاکیزه دسترسی ندارند”. بحران آب امروزه نیز بدتر از هر زمان دیگری در تاریخ بشر همچنان وجود دارد.

بسیاری از منابع کنونی آب مانند آبهای زیرزمینی، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها دچار آلودگی‌های مختلف شیمیایی و میکروبی شده‌اند. این منابع باعث شده است که علاوه بر آلودگی آب آشامیدن، سایر حیوانات، ماهی‌ها و محصولات زراعی که از آن استفاده می‌کنند نیز دچار آلودگی شوند. هر چند که در بسیاری از نقاط شهری، آب لوله‌کشی پیش از رسیدن به منازل تا حدی تصفیه می‌شود، با افزایش آلودگی‌های زیست محیطی بازدهی این تصفیه آب شهری نیز کاهش یافته و آبی که به دست ما می‌رسد میزان بالاتری از آلاینده‌ها را شامل باشد. بنابراین بدون استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی هر مصرف‌کننده‌ای تا حدی در معرض این آلودگی‌ها قرار خواهد گرفت.

سلامت خانواده خود را با آب سالم تضمین نمایید

یک دستگاه تصفیه آب خانگی مرغوب بهترین و شاید تنها راه برای محافظت خود و خانواده‌تان در برابر آلودگی‌های آب مضر برای سلامتی می‌باشد. با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی حرفه‌ای که شامل مراحل تصفیه کامل از قبیل فیلتر اسمز معکوس (RO) می‌باشد، تقریبا تمامی (۹۹٫۹%) از آلودگی‌های شیمیایی و میکروبی آب از بین می‌رود و خیال شما را از جهت سلامت آب مصرفی خانه خود آسوده می‎سازد.

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، شانس در معرض آلودگی قرار گرفتن شما در برابر آلودگی‌ها را کاهش داده، در هزینه‌های کلی خانواده شما صرفه جویی به وجود آورده، خطرات زیست محیطی روش‌های جایگزین را کاهش داده و آب سالمی برای مصرف اعضای خانواده شما تامین می‌نماید. بنابراین هم اکنون برای تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی با متخصصین تصفیه آب معتبر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *