برای پرش به متن کلید "اینتر" را فشار دهید

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

اهمیت تاثیر آب سالم بر سلامتی انسان بر هیچ کس پوشیده نیست. از آنجا که بسیاری از منابع آبی کنونی تا درجه زیادی دچار آلودگی‌های مختلف شده‌اند، استفاده از دستگاه تصفیه آب و فیلتراسیون آب امری ضروری در هر زندگی سالمی تلقی می‌شود. اگر شما از منابع آب چاه استفاده می‌کنید، بایستی با تست آب از عدم وجود موادی مانند آرسنیک در آن اطمینان حاصل کنید. اگر نیز منبع تامین آب شما، آب لوله کشی شهری است، با تست یا پرس و جو از اداره آب خود می توانید تمامی ناخالصی‌های آب خود را بدانید.

به صورت کلی در عصر صنعتی کنونی اکثر منابع آبی دارای ناخالصی‌های خطرناکی از جمله فلوراید، مواد دارویی خطرناک و DBPها هستند که برای سلامتی مصرف کنندگان بسیار مضر تلقی می شوند.

اگر منزل یا محل کار شما از سیستم لوله کشی قدیمی استفاده می کند، یا اینکه در مجاورت پایگاه‌های نظامی و یا سایر مکان ها که از فوم های آتش نشانی به وفور استفاده می کنند، خطر آلودگی آب شما به این ناخالصی‌های ناسالم بسیار بیشتر از موارد دیگر است. به همین علت استفاده از دستگاه تصفیه آب و سیستم تصفیه آب جهت افزایش خلوص آب مصرفی‌تان به شدت توصیه می‌شود.

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین رویکرد نسبت به رفع این مشکل در مکان‌های مسکونی، استفاده از دو سری دستگاه تصفیه آب یکی در مکان ورود به ساختمان و دیگری در محل مصرف است. این مطلب به این مفهوم است که در مرحله اول در ابتدای ورود آب به ساختمان با استفاده از تصفیه آب ورودی خانه، آب تا حد مورد مقبولی تصفیه شده و در مرحله دوم در آشپزخانه جهت مصارف آشامیدن، از دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی جهت بهبود هر چه بیشتر آب آشامیدن، کیفیت آن بهبود یابد.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

یکی از مشکلات بزرگ آب لوله کشی شهری وجود مقدار زیادی کلر در آن است که به دلیل ضدعفونی آب در تصفیه خانه های شهری در آن اضافه می شود. اگر شما از تصفیه آب کل ساختمان استفاده نکنید کلر از تمامی منابع خروج آب در خانه شامل شیرهای دستشویی، دوش حمام و هنگام شستشوی ظروف و لباس‌ها به صورت بخار یا گاز خارج می شود. گاز و یا بخار کلر و همچنین ترکیبات سرطان‌زای ناشی از حضور کلر در آب مانند DBPها، ممکن است منجر به افزایش ریسک مبتلا به آسم، بیماری‌های حساسیتی و آلرژی‌ها و همچنین مشکلات تنفسی در افراد در معرض آن گردند. گاز کلر به تنهایی نیز مشکلاتی مانند حس خستگی، گیجی و سردرد به همراه دارد.

اگر از دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان استفاده نمی کنید باید در طول روز چندین بار با بازکردن درب ها و پنجره ها اقدام به گردش هوا در محیط نمایید تا اثرات گاز کلر از خانه شما از بین برود. در عوض این امر می توانید به سادگی با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب کل خانه کل کلر و سایر گازهای موجود در آب را از بین ببرید.

سیستم‌ها یا دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان به صورت معمول شامل سه مرحله فیلتر می باشند. مرحله اول فیلتر الیافی با دارا بودن حفرات کوچک تا حدود ۵ میکرون هر گونه ذرات معلق و گل و لای که در اثر عبور آب از لوله های فرسوده شهری به درب منزل شما اضافه شده اند را از بین می برد. مرحله دوم و سوم فیلترهای کربن اکتیو (پودری) و کربن بلاک (جامد) بوده که علاوه بر از بین بردن کلر و سایر گازهای محلول در آب، کیفیت آن را نیز بهبود داده و بو و مزه نامطبوع آب را نیز می گیرند.

هر چند آب عبور داده شده از سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان بسیاری از آلودگی های خود را از دست داده است اما همچنان بسیاری از املاح مانند نیترات و نیتریت در آن وجود دارد که بهترین راه برای حذف سایر آلودگی ها استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی در آشپزخانه برای تامین آب شرب و پخت و پز است. این دستگاه با دارابودن فیلتر ممبران اسمز معکوس کلیه آلودگی‌های دیگر آب را گرفته و آبی سالم برای مصرف در اختیار شما می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *